A kiindulási alapanyag a lenti képen látható 2008 március végén:
Szerencsére sok ággal rendelkezett, így könnyebb volt a jövőképnek megfelelő elsődleges ágrendszert kiválasztani belőle. Az első visszametszés helye szinte alig látszik(fenti képen baloldalon), csak egy kis elhalt törzsrészt kellett kivájni, hogy a kalluszosodás szebben menjen vége, és ne legyen nagyon kitüremkedő a seb.
A gyökerekhez nem nyúltam, hogy a fa kihajtásának erélyét ne rontsam le még plusz gyökérmetszéssel, ráadásul akkor a gyökerekben télre keményítő formájában elraktározott tápanyagok egy része is kárba veszne, és a kihajtás és gyengébb lenne, a sebgyógyulás pedig lassabban zajlana véleményem szerint.
Az első alakító metszés után így nézett ki:
Egy hónappal később április végén megjelentek az első virágok is a leveleket leelőzve nagy örömömre:
Májusban jól látszik az idei hajtások erőteljes növekedése már:
Mivel a megfásodott ágakat már nehéz drótozni, célszerű június júliusi időszakban az új fásuló hajtásokat megdrótozni, hogy egy természetes nem egyenes ágrendszert lehessen kialakítani. Az egyenes ágak a fiatalabb fákra jellemzőek inkább.
Szia, én most szereztem be egy prunus tribolat, mint viszonylag kezdő bonsaios. Van valami jó tanácsod a nevelésével kapcsolatba(metszés, tápoldatozás stb) vagy nem lehet elrontani?
VálaszTörlésSzia,
VálaszTörlésmivel ezek oltott növények, hajlamos a felső rész elhalni, és az alapból kihajtani, ezért a felső részen nem szabad nagyon erősen visszametszeni, mert legyengül az oltott rész. Amúgy igénytelen növény, nem érzékeny nagyon másra tapasztalatom alapján
üdv